Zahoroda Wycena Nieruchomości

Profesjonalna i kompleksowa oferta


Wyceniamy nieruchomości każdego rodzaju bez względu na stan.


Badamy zagospodarowanie, stan prawny, charakter techniczno - użytkowy, wyposażenie w urządzenia infrastruktury technicznej, a także otoczenie.


Dokonujemy oględzin oraz rzeczowo uzasadniamy wynik wyceny, dzięki temu 
operat szacunkowy jest kompedium wiedzy o nieruchomości.


Sp
orządzamy także analizy rynku dla wybranego segmentu z uwzględnieniem reprezentatywnego obszaru zawartych transakcji, np. mieszkań, działek przeznaczonych pod budownictwo jednorodzinne czy domów jednorodzinnych.


Ta usługa jest przydatna, gdy nie potrzebujesz wskazania wartości rynkowej w operacie szacunkowym i uważasz, że to rozwiązanie będzie dla Ciebie wystarczające.


Opracowanie zawiera zestawienie transakcji. Z analizy można wyciągnąć wnioski czy cena ofertowa jest na rynkowym poziomie lub oszacować wartość w przypadku sprzedaży.


Pracujemy z należytą starannością, z zachowaniem tajemnicy zawodowej, bezstronności oraz według najlepszej woli i wiedzy.


Nasze opracowania cechują się przejrzystością, wysoką estetyką oraz przystępnością dla odbiorcy.Każdy przypadek traktujemy indywidualnie oraz szukamy najkorzystniejszego sposobu użytkowania (Highest & Best Use). 


Jesteśmy objęci obowiązkowym ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej przedsiębiorcy prowadzącego działalność w zakresie czynności rzeczoznawstwa majątkowego.Respektujemy Standardy Zawodowe Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych.

 

Zlecenia wykonujemy dla osób fizycznych, osób prawnych, a także dla jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej. 

Dlaczego warto nam zaufać?

Profesjonalna wycena nieruchomości jest kluczem do tego, aby uzyskać najlepszą możliwą cenę i stanowi argument negocjacyjny przy zakupie lub sprzedaży. Wymieniony przypadek nie jest jedyny, w którym nieadekwatna wycena może nieść za sobą negatywne konsekwencje.

Dokonując samodzielnego określenia wartości bazującego na ofertach istnieje ryzyko niewłaściwego osądu znacząco odbiegającego od realnej wartości rynkowej. Wynika to z faktu, że ceny ofertowe nie są cenami transakcyjnymi - czyli tymi, za które nieruchomość została sprzedana.

Systematycznie badamy akty notarialne i na tej podstawie wiemy, że cena nieruchomości podobnej do wycenianej może różnić się nawet kilkadziesiąt procent wśród nieruchomości sprzedanych w obszarze osiedla. Na taki stan rzeczy składa się wiele czynników jak na przykład położenie na piętrze, stan budynku czy lokalizacja szczegółowa, których nie da się zróźnicować nie znając faktycznej zapłaconej ceny.

Skrupulatnie badamy rynek i na podstawie dowodów rynkowych szacujemy nieruchomości. Wykorzystujemy zaawansowane narzędzia między innymi współczynnik korelacji czy regresja liniowa, dzięki którym istnieje pewność, że wartość uwzględnia wpływ szeregu różnych zmiennych, w tym upływ czasu pomiędzy datą wyceny a datą zawarcia danej transakcji.

Wycena dla sektora bankowego

Jesteśmy wpisani na listę Związku Banków Polskich rzeczoznawców majątkowych, którzy zdali egzamin z zakresu specjalistycznego szkolenia "Wycena nieruchomości dla potrzeb zabezpieczenia wierzytelności bankowych". W przypadku chęci złożenia operatu szacunkowego na potrzeby zabezpieczenia wierzytelności do kilków instytucji oferujemy jeden egzemplarz uwzględniający wymagania wierzycieli.

Bank wymaga określenia wartości nieruchomości przy jej finansowaniu, ponieważ przed wydaniem pozytywnej decyzji kredytowej musi upewnić się, że kwota wypłaconego kredytu nie będzie wyższa niż wartość rynkowa przedmiotu zabezpieczenia. Spełnienie tego warunku jest niezbędne do ustanowienia hipoteki na kredytowanej nieruchomości. W procesie ubiegania się o kredyt operat szacunkowy jest ważnym dokumentem decydującym o wysokości udzielonego kredytu.


W wycenach do banku wskazuje się przydatność nieruchomości do zabezpieczenia wierzytelności, a także opisuje się obszary ryzyka mogące wpływać na wartość w przyszłości. Z tego też względu zajmuje się tym rzeczoznawca majątkowy, który dla potrzeb tego rodzaju wycen najczęściej wykorzystuje podejście porównawcze, a w zależności między innymi od dostępności danych i typu nieruchomości stosuje metodę porównywania parami lub metodę korygowania ceny średniej. 

Pośrednictwo w sprzedaży nieruchomości


Na początku współpracy określimy wartość rynkową nieruchomości w formie operatu szacunkowego – oszacowana wartość będzie kwotą, poniżej której nieruchomość nie powinna się sprzedać.


W przypadku korzystania z usług pośrednictwa koszt sporządzenia wyceny jest odejmowany od wynagrodzenia. Wynagrodzenie w każdym przypadku ustalane jest indywidualnie, a jego wysokość jest zależna między innymi od ustalonej ceny ofertowej oraz charakterystyki nieruchomości, która jest oddawana do pośrednictwa – typowa i łatwa do sprzedania nieruchomość będzie wymagała mniejszych nakładów marketingowych niż nietypowa, rzadko występująca w obrocie nieruchomość.


Przyjmujemy nie więcej niż kilka nieruchomości do pośrednictwa jednocześnie, a każdą z nich będzie się zajmować jedna osoba, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie wysokiej jakości usług i zaangażowania w powierzone zadanie, które zmierza do sprzedaży nieruchomości według określonego planu i sposobu postępowania ze względu na konieczność dostosowania do dynamicznie zmieniającej się sytuacji na rynku. Należy pamiętać o tym, że obserwacja zainteresowania nieruchomością jest bardzo ważna. Aby doprowadzić do skutecznych i zadowalających rezultatów sprzedaży trzeba na bieżąco wyciągać wnioski i prowadzić ten proces w sposób przystosowany do okoliczności i specyfiki nieruchomości.


Korzystając z naszych usług otrzymasz nie tylko profesjonalną i rzetelną wycenę nieruchomości, ale również przeprowadzenie przez niekiedy wyboistą drogę dążącą do sprzedaży nieruchomości. W toku działań agenta nieruchomości bardzo istotną kwestią jest właściwe oszacowanie wartości rynkowej, a na jej podstawie określenie ceny ofertowej – często między innymi z powodu jej znacząco zawyżonej wysokości sprzedaż jest trudna i bardzo długa lub może nie dojść do skutku, a czasem nawet powodować stratę w sytuacji, gdy ekspozycja nieruchomości na rynku jest długa, a rynek jest w trendzie spadkowym. W tym miejscu należy sobie odpowiedzieć na pytanie - czy w Twoim zamierzeniu jest sprzedać nieruchomość czy ją sprzedawać?


Niewątpliwym atutem współpracy z rzeczoznawcą majątkowym, który jest równocześnie pośrednikiem nieruchomości jest fakt, że otrzymasz wycenę bazującą na cenach transakcyjnych, które pochodzą z aktów notarialnych. Samodzielne opieranie się na cenach zamieszczonych na portalach ogłoszeniowych często prowadzi do zawyżenia ceny, w której oferowana jest nieruchomość na sprzedaż nawet o kilkadziesiąt procent. Zdarzają się także sytuacje, w których właściciel jest bardzo emocjonalnie związany ze swoją nieruchomością lub własnymi potrzebami, a jej wartość ocenia właśnie przez ten pryzmat. Te czynniki nie znajdują odzwierciedlenia na rynku, bowiem kupujący bierze pod uwagę przede wszystkim twarde i niepodważalne cechy nieruchomości i porównuje Twoją nieruchomość z innymi. Rzeczoznawca majątkowy wyceniając nieruchomość dostrzega cechy rynkowe w sposób obiektywny. Do czynników wpływających na wartość zaliczają się te, które występują w zbiorze nieruchomości podobnych – dzięki temu odwzorowuje zachowania i motywacje obu stron transakcji w odniesieniu do konkretnego rodzaju nieruchomości.

Jak wygląda współpraca? (kliknij)

Obszar działania

Wycena nieruchomości na obszarze całego województwa pomorskiego, a zwłaszacza w aglomeracji Trójmiasta - Gdańsk, Sopot, Gdynia

  • W pozostałych gminach miejskich: Bytów, Chojnice, Człuchów, Pruszcz Gdański, Kościerzyna, Kwidzyn, Lębork, Łeba, Malbork, Krynica Morska, Hel, Puck, Słupsk, Ustka, Skórcz, Starogard Gdański, Tczew, Reda, Rumia i Wejherowo
     
  • Na terenie gmin miejsko - wiejskich: Bytów, Miastko, Brusy, Czersk, Czarne, Debrzno, Kartuzy, Żukowo, Prabuty, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Jastarnia, Władysławowo, Kępice, Czarna Woda, Skarszewy, Dzierzgoń, Sztum, Gniew i Pelplin.
     
  • Szacujemy wartość nieruchomości także na obszarze gmin wiejskich: Borzytuchom, Czarna Dąbrówka, Kołczygłowy, Lipnica, Parchowo, Studzienice, Trzebielino, Tuchomie, Chojnice, Konarzyny, Człuchów, Koczała, Przechlewo, Rzeczenica, Cedry Wielkie, Kolbudy, Pruszcz Gdański (sołectwo Juszkowo), Przywidz, Pszczółki, Suchy Dąb, Trąbki Wielkie, Chmielno, Przodkowo, Sierakowice, Somonino, Stężyca, Sulęczyno, Dziemiany, Karsin, Kościerzyna, Liniewo, Lipusz, Nowa Karczma, Stara Kiszewa, Gardeja, Kwidzyn, Ryjewo, Sadlinki, Cewice, Nowa Wieś Lęborska, Wicko, Lichnowy, Malbork, Miłoradz, Stare Pole, Ostaszewo, Stegna, Sztutowo, Kosakowo, Krokowa, Puck, Damnica, Dębica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka, Bobowo, Kaliska, Lubichowo, Osieczna, Osiek, Skórcz, Smętowo Graniczne, Starogard Gdański, Zblewo, Mikołajki Pomorskie, Stary Dzierzgoń, Stary Targ, Morzeszczyn, Subkowy, Tczew, Choczewo, Gniewino, Linia, Luzino, Łęczyce, Szemud i Wejherowo.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY (kliknij)

Cele wyceny

Określamy wartość nieruchomości dla wszystkich celów i potrzeb w tym między innymi:

- sprawy podziałowe (rozwód, dziedziczenie),

- spadek, darowizna (podatki),

- sprzedaż/kupno/zamiana,

- wycena do kredytu,

- wycena do sądu,

- ubezpieczenia,

- służebności,

- księgowe.

Kliknij po więcej informacji oraz dokładny opis